Żywice w łazienkach

Kilka realizacji łazienek z żywicami zasypanymi barwionym kruszywem. W ofercie Bautech jest to Baupox® Color Quartz System. Wybieramy kolor kruszywa, którym zasypujemy uprzednio rozłożoną pigmentowaną żywicę Baupox® 200. Na koniec powlekamy całość żywicą bezbarwną Baupox® 400.

Taka posadzka ma strukturę antypoślizgową. Stopień antypoślizgowości regulujemy grubością użytego piasku kwarcowego: może być piasek o gradacji 0,4 - 0,8 mm i wtedy wystarczy zasypać wylaną żywicę kruszywem z ręki, bez zacierania. Przy grubszym piasku - 0,8 - 1,2 mm - nasza technologia przewiduje dodatkowe mechaniczne zacieranie zacieraczką...

Dlaczego żywice są tak popularne w łazienkach, chociaż wywodzą się z posadzek przemysłowych? Powłoki żywiczne w 100% nie przepuszczają wody (nawet beton nie jest tak szczelny), oczywiście dopóki nie pojawią się na nich rysy, a czy się pojawią, zależy od stabilności podłoża. Drugim argumentem za podłogami żywicznym w łazience jest to, że jasne żywice czasem się odbarwiają pod wpływem promieni słonecznych, a w łazience zwykle mamy wyłącznie sztuczne światło albo co najwyżej małe okno od północy, więc problem przebarwień odpada.


Posadzka żywiczna zasypana, łazienka, kafelki
Żywica zasypana kruszywem w trzech kolorach: czarnym, szarym, białym. Do tego jasne kafelki. Wersja bez cokolika.


Posadzka epoksydowa, suszarka do rąk dyson, drewno
Ciemniejsze niż posadzka epoksydowa kafle, oraz drewniana aplikacja czynią z tego sanitariatu zaskakujące dla odwiedzającego miejsce. Epoksyda zasypana piaskiem. Spotkanie dawnego (drewniany akcent) z nowoczesnością (suszarka do rąk Dyson). Łazienka w zrewitalizowanym portowym kwartale.


Cokolik posadzki żywicznej w łazience
Wersja posadzki żywicznej łazienkowej z cokolikiem. Cokolik zaokrąglony u podstawy, radykalnie ułatwia ytrzymanie czystości, usunięcie ew. złogów brudu ze styku ściany i podłogi.


Pomarańczowa żywica w łazience umywalka
Pomarańczowa żywica w łazience - gładka. Pewien stopień antypoślizgowości można jej nadać (zmatowić) powlekając lakierem poliuretanowym Baupox® 500. Co ciekawe, prezentowana na zdjęciu realizacja to wyjątkowo ruchliwe miejsce - stołeczny dworzec autobusowy - o ciągłym ruchu ludzi 24 godz. na dobę 7 dni w tygodniu.


Łazienka z lamperią z żywicy
Łazienka z lamperią z żywicy zasypanej drobnym piaskiem. Posadzka i lamperia stanowią jedną całość, brak łączenia na styku podłogi i ścian. Jest to więc wysoki cokolik. Więcej zdjęć tej realizacji.


WC bordowe ścianki, szare kafle i posadzka z żywic epoksydowych
Bordowe przepierzenia, kafle i posadzka z żywic epoksydowych utrzymane w szarości. Umywalki ze stali nierdzewnej. Kratka ściekowa na środku zdradza prymat funkcji (łatwość szybkiego zmycia szlauchem).


WC sedes podwieszany automatyczne spłukiwanie
Sedes podwieszany z automatycznym spłukiwaniem na podczerwień. Znów posadzka żywiczna zasypana barwnym kruszywem z wysokim cokolikiem - lamperią.


Poręcz dla niepełnosprawnych, WC, ściana wyłożona żywicą
Poręcz dla niepełnosprawnych w WC ze ścianą wykończoną żywicą Baupox® Color Quartz System.


Kolorowa posadzka w łazience
Niebiesko-żółto-czerwona gładka posadzka w łazience. W naszej ofercie wszystkie kolory palety RAL. Zadzwoń!Zobacz też:
Żywice w łazienkach
Czarna łazienka z terrazzo
Comments